WINTER filtr do laseru F200

Specyfikacja produktu

Idealne rozwiązanie dla grawerek i przecinarek laserowych CO2 i YAG

Filtracja gazów laserowych i pyłu następuje w kilku etapach.
W pierwszym etapie filtrujemy przez filtr grubych cząsteczek aby zapobiedz szybkiemu zapychaniu sie filtru do drobnych cząsteczek.
Filtr z węglem aktywnym oczyszcza powietrze na końcu na poziomie molekularnym i dostarcza czyste powietrze do oddychania.

Filtry do laserów które służą do filtrowania pyłu i dymu podczas obróbki laserem muszą cechować sie niskimi kosztami eksploatacji, ochroną zdrowia pracowników i wysoką jakością pracy. Podstawową funkcją filtru jest całkowite usunięcie wszystkich powstałych pyłów, oparów, gazów i dymu. Ponadto zastosowanie stopniowego filtrowania pozwala zmniejszyć koszta eksploatacji i koszta matariałów filrujących.

Działanie poszczególnych filtrów:

Filtr grubych cząsteczek:
Filtruje grube cząsteczki pyłu z powietrza. Dodatkowo chroni filtr drobnych cząsteczek przez zapchaniem co zmniejsza koszta eksploatacji.

Filtr drobnych cząsteczek:
Filtr ten składa się z materiału poliestrowego w metalowej ramce i filtruje wszystkie pyły i cząsteczki do 90% z odsysanego powietrza. Jeśli podczas obróbki będą wytwarzane duże ilości pyłu, należy go często czyścić lub wymienić na nowy.

Aktywny filtr węglowy:
Specjalny węgiel aktywny jest ostatnim etapem procesu filtrowania i dzięki specjalnej kompozycji węgla dostarcza czyste powietrze do oddychania. Powierzchnia węgla jest zbudowana jak gąbka, tworząc bardzo dużą powierzchnię wewnętrzną, w której osadzają się gazy. Celem tego filtra jest oczyszczanie powietrza z niepożądanych substancji tj. ciężkie metale i toksyczne chemikalia.

Wymiary:

  • D=520 mm, Sz=540 mm, W=1200 mm
  • waga: 60kg

Zapytaj o cen


Inne produkty w tej kategorii

powr�t